Książki dla dzieci są tak niewinne, jak one same. Przyjemnie bierze się do ręki takie pozycje, gdzie można spotkać się z wieloma kolorowymi obrazkami, które uśmiechają się do nas za pomocą żywych kolorów. W książkach znaleźć można wiele fantastycznych bohaterów, które z czasem stają się dla naszych dzieci wzorem ideałów. Czytajmy dzieciom książki, aby miały one okazje do ich poznania. Czytanie to bardzo fajna sprawa, a dzieci koniecznie powinny się o tym dowiedzieć. W szczególności, że dzięki książkom można dowiedzieć się wielu wartościowych rzeczy. Pomóc w tym może chociażby pozycja pt.”Feluś i Gucio poznają emocje” Katarzyny Kozłowskiej i Marleny Schoett.

Emocje u dzieci

Skąd się biorą emocje? Gdyby człowiekowi zadać takie pytanie, to całkiem możliwe, że nie wiedziałby jak ma na nie odpowiedzieć. Wydawać by się mogło, że pytanie (zgoła bardzo niewinne) nie powinno sprawiać nam większej trudności, ale kiedy zada nam je dziecko, to nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak mamy na nie odpowiedzieć. Tak więc taka książeczką, którą Katarzyna Kozłowska stworzyła wspólnie z Marleną Schoett na pewno przyda się w wielu domach kilkulatków. Katarzyna Kozłowska jako absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu doskonale wie, jak rozmawiać na takie tematy z dziećmi. W szczególności, że sama jest nauczycielką wychowania przedszkolnego i ma syna z którym już przerobiła co nieco. Marlena Schoett z kolei postarała się o to, aby całą treść w książce przedstawić przy pomocy jak najbarwniejszych i przyciągających oko obrazków.

Przygody Felusia

Feluś i Gucio poznają emocje” to kolejna książka o tym małym chłopcu. Jeżeli ktoś chciałby, aby jego dziecko poznawało świat z sympatycznym towarzyszem, to rodzic powinien zakupić serię “Feluś”, gdzie znaleźć można juz takie pozycje, jak „Feluś i Gucio idą do przedszkola” i „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować”. Tym razem Feluś razem ze swoim przyjacielem pluszowym Guciem będzie poznawał emocje. Nie tylko te dobre, jak chociażby radość, duma i odwaga, ale również te złe, np. złość. Nie będzie to dla niego łatwe doznanie, ale Gucio postara się o to, aby Feluś dobrze zrozumiał, czym są tak naprawdę emocje i jak mogą one smakować. Książeczka jest naprawdę bardzo sympatyczna i dla wielu rodzin może być wspaniałym towarzystwem podczas wieczornego czytania przed spaniem. Warto mieć tą pozycję w swoich domach.

Ludzie zdjęcie autorstwa Racool_studio - pl.freepik.com